Newport University Newport University
NIU Online CampusNewport Adaylar???renci ??leriD?nem Bilgileri
NIU HAKKINDA   |   AKADEMİK PROGRAMLAR   |   KAYIT BİLGİLENDİRME   |   ETKİNLİKLER   |   ALBÜM   |   SORULAR   |   İLETİŞİM
 
Newport University Akademik Programlar Ön Lisans Programı:

Bu Programın amacı, öğrenciye beşeri bilimler, sosyal bilimler ve ekonomik disiplinler gibi dersleri tanıtarak lisans için geniş akademik bir altyapı hazırlamaktır. Bu kursları alan öğrenci, üst programlara ve lisans derecelerine daha iyi hazırlanmış olacaktır. Mezuniyet için tamamlanacak olan kredilerin 45'i Ön Lisans derslerinden olmalıdır(10 kredi İngilizce, 5 kredi Fen Bilimler, 10 kredi Matematik, 10 kredi Beşeri bilimler ve 10 kredi Sosyal Bilimler). Öğrencilerin Ön Lisans programından en az 25 kredilik ders alması gereklidir.

Öğrenciyi lisans eğitimine hazırlayan bu programdan bulunan dersleri alarak mezun olunması ve derece alınması söz konusu değildir.

I. Kayıt İçin Ön Şart
Lise veya dengi okul mezunu olmak


Zorunlu Dersler (10 Kredi)

GE 100 İngilizce 5
GE 101 Ingilizce Yazim Teknikleri 5

Fen Bilimleri (5 Kredi)

GE 124

Genel Bilimler
(Doğa, Tabi Bilimlerde de olabilir)

5

 

GE 130

Mühendislik ve Teknolojiye Giriş

5


Sosyal Bilimler
(10 kredi)

GE 140

Antropolojiye Giriş

5

 

GE 143

Psikolojinin Temelleri

5

 

GE 144

Sosyal Bilimlere Giriş

5

 

GE 145

Sosyolojiye Giriş

5


Beşeri Bilimler (10 kredi)

GE 151

Dünya Dinleri

5

 

GE 155

Felsefeye Giriş

5

 

GE 156

Temel Konuşma Teknikleri

5

 


Matematik (10 kredi)

GE 160

Uygulamalı Matematik

5

 

GE 161

İstatistiğe Giriş

5

 

GE 162

Bilgisayar Bilimlerine Giriş

5

 

Diğer Seçmeli Dersler (5 Kredi)

GE 103

Yazılı ve Sözlü İletişim

5

 

GE 180

Temel Muhasebe

5

 

GE 181

İktisada Giriş

5

 

Newport
Akademik Programlar
Ön Lisans Programı
Lisans Programları
Yüksek Lisans Programları
   
Ücret ve Ödeme Şekilleri
  Uzaktan Eğitimdeki tüm programlarımızın ücret ve ödeme şekilleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.


Ve şehrin yaşlılarından biri, "Bize iyilik ve kötülükten bahset." dedi. Ve o cevap verdi: "Yalnızca içinizdeki iyilikten bahsedebilirim, kötülükten değil. Çünkü kötülük, kendi açlık ve susuzluğu içinde azap çeken iyilikten başka ne olabilir ki? Gerçekten de iyilik, acıktığında en karanlık mağaralarda bile yiyecek arar ve susadığında kirli, durgun sulardan bile içer. Siz, kendinizle bir olduğunuzda iyisiniz; bununla birlikte, kendinizle bir olmadığınızda, kötü değilsiniz. Çünkü parçalanmış bir aile eşkiyaların ini değildir; sadece parçalanmış bir ailedir. Ve dümensiz bir gemi, tehlikeli adalar arasında amaçsızca dolaşır durur, ama dibe batmaz. Siz, kendinizden bir şeyler vermeye çabaladığınızda iyisiniz; Kendiniz için bir kazanç sağlamaya çalıştığınızda ise, kötü değilsiniz. Çünkü, bir şey kazanmak için uğraştığınızda, toprağa tutunan ve onun göğsünde beslenen bir kök gibisiniz. Doğaldır ki, meyve köke 'Benim gibi, olgun, dolgun ve bol bol veren ol..' demez. Çünkü, almak nasıl kök için bir ihtiyaçsa, meyve için de vermek bir gereksinimdir. Konuşurken tamamen uyanıksanız, iyisiniz. Ama, diliniz anlamsızca kekelerken uyukluyorsanız, kötü değilsiniz; Ve sürçen bir konuşma bile, zayıf bir dili güçlendirebilir. Amacınıza doğru sağlam ve cesur adımlarla ilerlediğinizde iyisiniz; Fakat oraya topallıyarak gittiğinizde de, kötü değilsiniz. Çünkü topallayanlarınız bile geri gitmez. Fakat güçlü ve hızlı olanlarınız, incelik gösterin ve topal birinin yanında asla topalllamayın. Halil CİBRAN, Ermiş Kitabından.
 
2013 © Newport University tasarım ve uygulama : CREALIVE